Torpedo poráží dalšího neoblíbeného soupeře

07.11.2016 | Autor: Lukáš Skotnica

Torpedo poráží dalšího neoblíbeného soupeře

O nedělním večeru jsme v Havířově zase konečně po krátké pauze opět zasáhli do bojů BAHL. A čekal nás nelehký soupeř. Pohled na tabulku nás sice pasoval do role favoritů, ale pokud se ohlédneme do historie zápasů, tak už to s tím favoritem zase tak jasné není. Z deseti vzájemných zápasů jsme totiž rovných osm s Pantery prohráli! Na kluky z Polska my prostě hrát neumíme.

Do zápasu tak vstupujeme bez jakékoliv známky podcenění soupeře. Poctivou hrou se opět brzy ujímáme vedení. Marian Hlavička si z pozice obránce zajel až do brány D. Gogola a jdeme do rychlého vedení! Zlom zápasu nastal ještě v 1.třetině zápasu. Po velmi pěkné souhře prvního útoku ŠSS (Štěbra – Skotnica – Strnadel) zvyšujeme vedení na 2:0! Tohle branka však nebyla vše, co tento útok předvedl. Již za pouhých 10s ŠSS úřaduje znova – 3:0!

Pantery však nehráli nějak špatný zápas. Je to opravdu velmi nebezpečný soupeř, který velmi dobře bruslí a má velmi nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich dokázala Polská družina snížit na 3:1. Ale sluší se dodat, že gólu nešťastně pomohl zalehnuvší Rosťa Heinz, když holení tečoval puk mimo dosah Pepy Navrátila.

Ještě do konce 1. třetiny se však prosazuje Jirka Mazur a zvyšuje na 4:1! K Jirkovi a Radimovi, kteří stabilně hrají velmi dobře, včera výborně zapadl mladý Dominik. Kdyby měli kluci jen o trochu více štěstí, byl by výsledek zápasu pro Pantery asi velmi nepříznivý. Celkově jsme odehráli pěkný zápas. Obrana za zády s Pepou Navrátilem hrála velmi spolehlivě. Soupeř neměl prakticky žádné vyložené šance. V útoku jsme byli jasně lepší a těch vyložených šancí bylo mnoho!

Do konce zápasu se pak v každé třetině ještě prosazuje i třetí útok, když pátý gól připravil Radek Kraina pro Pavla Modra a skóre zápasu uzavřel sám Radek pro změnu po přihrávce Mira Hovorky.

Hned v úterý nás čeká další zápas. Tentokrát proti silnému soupeři, který nás navíc vyřadil z posledního playoff. Takže máme Dynamu co vracet. Nebude to jednoduché. Mosty mají na soupisce momentálně nejproduktivnější duo BAHL, takže nás čeká pořádné prověrka.

Závěrem ještě jedno malé oznámení. Po určité době bez kapitána, si kabina Torpeda zvolila svého nového šéfa. Novým kapitánem HC Torpedo Havířov se stal Rosťa Heinz!

Branky TOR: 3. M. Hlavička, 9. a 10. M. Štěbra (na obě R. Strnadel), 14. J. Mazur (R. Koziorek), 24. P. Modr (R. Kraina), 45. R. Kraina (M. Hovorka)