Torpedo jde do semifinále

24.02.2017 | Autor: Lukáš Skotnica

Torpedo jde do semifinále

Čtvrtfinálová série s Dynamem Mosty je u konce. Včera jsme dokázali vyhrát i ve třetím zápase a dokonale jsme tak oplatili Dynamu loňské vyřazení. Už v prewiev, které psal Miro jsme říkali, že série bude velmi vyrovnaná. Ligu už nějaký ten rok hrajeme, tak už zhruba víme, co od kterého týmu lze čekat a na co se můžeme připravit. Pak už jde jen o to, jak dokážeme zahrát my a zda dokážeme plnit věci, o kterých si myslíme, že by mohli na soupeře platit.  Na rozdíl od loňského playoff jsme se tentokrát dokázali Dynamu vyrovnat týmovou hrou a bojovností a navíc je ještě přehrávat i hokejově. Poměr střel v každém zápase byl jednoznačně v náš prospěch a z toho pramenilo i větší množství šancí. Dynamu hodně pomáhal výborný Tomáš Kantor v brance.

Jen stručně si můžeme připomenout všechny zápasy.

1.zápas: HC Torpedo Havířov – HC Dynamo Mosty 2:1 (0:0,1:0,1:1)

Branky TOR: 19. T. Koziorek (M. Štěbra), 33. R. Strnadel (R. Heinz)

Zásahy gólmanů 14:37

První zápas začal velmi opatrně, nikdo nechtěl dostat první gól. Byli jsme však aktivnější a ten první gól tak nakonec dáváme my! Ve3. třetině přidáváme po krásné střele Richarda Strnadela i druhý gól. Dynamo sice dokázalo v oslabení ještě snížit, když nám v přesilovce ujela produktivní dvojce Lýsek – Prívara, ale žádné velké drama se ke konci zápasu nekoná.

2.zápas: HC Dynamo Mosty – HC Torpedo Havířov 1:2SN (1:0,0:1,0:0)

Branky TOR: 26. B. Hovorka (M. Hlavička), rozh.náj. R. Strnadel

Zásahy gólmanů: 26:17

Ve druhém zápase přišla menší komplikace hned v 9.minutě, když se za Dynamo prosadil Petr Prívara a my tak museli dotahovat. Průběh zápasu byl hodně podobný tomu prvnímu. Jsme to opět my, kdo má více ze hry a tak stále věříme, že ten vyrovnávací gól musí padnout. Po dobré práci Mira Hovorky před brankovištěm je ve 26.minutě srovnáno! Škoda, že nedokážeme využít žádnou z dalších šancí a zápas tak musí jít až do nervózních nájezdů. Tady bych si troufal tvrdit, že se série rozhodla. Nájezdy nám moc nejdou, navíc v Těšíně. Byly to nervy, ale dali jsme to!

3.zápas: HC Torpedo Havířov – HC Dynamo Mosty 4:1 (2:0,1:0,1:1)

Branky TOR: 7. M.Štěbra (L. Skotnica), 14. M. Štěbra, 28. R. Kraina (R. Heinz), 45. R. Koziorek

Zásahy gólmanů: 17:29

Před tímto zápasem jsem měl v šatně jediné přání. Vlítnout na Dynamo a co nejrychleji dát první gól a utkání rozhodnout. Scénář naplněn zcela podle představ! První minuty byly sice trošku více (zbytečně) nervózní z naší strany, ale už v 6.minutě přichází první gól z hole Martina Štěbry. Do konce třetiny přidává Martin i druhý gól a pak už by se muselo stát nevím co, aby to Dynamo dokázalo otočit. Obzvlášť, když předvádíme docela dobrý hokej a zápas máme po celou dobu pod kontrolou.

Myslím, že můžu napsat, že zcela zaslouženě tak postupujeme do semifinále BAHL a určitě se podíváme do Třinec (snad) na finálový den. Počkáme si na dalšího soupeře a popereme se o finále! Dynamu díky za pěknou, bojovnou, ale férově hranou sérii.