Torpedo Hrádek nezdolalo, zahraje si tedy jen o třetí místo

07.03.2014 | Autor: Mirek Hovorka

Torpedo Hrádek nezdolalo, zahraje si tedy jen o třetí místo

Historicky první semifinálová účast Torpeda Havířov v soutěži BAHL končí, i přes velkou snahu, neúspěchem. Hráčům Torpeda se nepovedlo navázat na výsledky z předchozích sezón, kdy Hrádek dokázali porážet (tři vítězství a jedna kontumační prohra ze čtyř zápasů). V této sezóně všechny tři vzájemné duely tahali za kratší konec (1x v základní části, 2x v play-off), každý zápas prohráli rozdílem jedné branky a do finále tedy postupuje soupeř, který byl, a to je nutné sportovně uznat, v obou semifinálových zápasech o krok napřed. O první místo bude tedy Hrádek hrát naprosto zaslouženě.

Torpedo stíhá poměrně slušná porce smůly. Celou sezónu se potýkalo s rozsáhlou marodkou a i v posledním semifinálovém zápase hrála více než polovina týmu se sebezapřením. Hráči nastupovali se zraněnými koleny, pochroumaným břichem nebo s vysokými horečkami. Někteří nemohli nastoupit vůbec. Na nic z toho se ale nemá smysl se vymlouvat, Hrádek postoupil zaslouženě a Torpedo mu přeje hodně štěstí v boji o zlato.

Do Finálového dne zbývá pár týdnů, bude tedy čas zranění doléčit a pokusit se vybojovat úplně první medaili v historii klubu. O našem soupeři se může rozhodnout již dnes, kdy se utkají ve svém 2. zápase týmy Buldoků a Imperátorů. Imperátoři mají do finále o zápas blíže, nechme se tedy překvapit, kdo se proti Torpedu v souboji o bronz postaví.

O přesném datu konání Finálového dne v Třinci budeme na našich webových stránkách fanoušky informovat a věříme, že se sejdou ve stejně hojeném počtu, jako na zimním stadióně v Havířově a poženou Torpedo za vítězstvím!