V Těšíně konečně za 3 body

04.12.2016 | Autor: Lukáš Skotnica

V Těšíně konečně za 3 body

Dnešní report může začít slovy klasika… „Přepište dějiny!“ Po nekonečných sedmi zápasech, jsme včera dokázali vyhrát na ledě v Českém Těšíně! Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Naposledy jsme totiž dokázali vyhrát zápas v Těšíně ještě v minulé sezóně v sérii s Dynamem, když jsme srovnali v sérii na 1:1. Poté jsme sice dokázali 3x remizovat, ale ani v nájezdech jsme nedokázali uspět. Takže nekonečných sedm zápasů bez výhry, strašné!

Včerejší vítězství nad Techniky se nerodilo zrovna snadno. Pokud si někdo myslel, že po jednoznačné výhře ve 2. kole (8:0) Střítež zase přejedeme jako parní válec, byl na velkém omylu. Ten tým už se po špatném začátku začíná pomalu zvedat, hráči jsou sehranější a gólman lepší. I když jsme měli od začátku drobnou převahu, celá první třetina byla napjatá a byli jsme trošku nervózní, dokud se nám nepodařilo vstřelit první gól. Po hezkém uvolnění mezi kruhy se pěknou střelou prosadila naše mladá naděje Dominik Ošťádal ! Technici párkrát dokázali pozlobit, obzvlášť, když jsme jim opět naší nedisciplinovaností nabízeli šance v přesilovkách. Tak mne napadá, že bych mohl udělat další statistku. Ale obávám se, že najít zápas, kdy jsme měli méně vyloučení než náš soupeř, bude asi tak trošku sci-fi No, potěšující je, že alespoň ty oslabení jakžtakž dokážeme bránit.

Zpět k zápasu. Ještě ve třetí třetině odskakujeme na rozdíl tří branek. Potvrzení naší převahy dokončujeme ve 3. třetině a připisujeme si vítězství 4:0.

HC Torpedo Havířov : HC Technici Střítež – 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky TOR: 21. D. Ošťádal (R. Koziorek), 26. M. Štěbra, 28. J.Mazur (R. Heinz), 39. R. Cechel (R. Koziorek)