Střelecká nemohoucnost stála Torpedo bod

20.10.2017 | Autor: Mirek Hovorka

Střelecká nemohoucnost stála Torpedo bod

Páté kolo Beskydské hokejové ligy začalo střeleckým představením týmu HC Nebory, které deseti góly popravily Dynamo Mosty (konečný výsledek 10:4). V druhém zápase také padl slušný počet branek, Monsters totiž porazili Buldoky poměrem 4 ku 3 a mohlo by se tak zdát, že toto kolo bude na branky velice štědré. Torpedo se ale rozhodlo jít jinou cestou a o osudu utkání tak rozhodla úplně poslední střela na brankáře Panterů až v samostatných nájezdech.

Od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude diktovat tempo. Torpedo hrálo dobře, dostávalo se do střeleckých příležitostí, ale v nich selhávalo. Po první třetině však panovala na střídačce pohoda, protože ten gól „přece musí přijít“. Morálku zvyšovaly i dobře ubráněné přesilové hry Panterů. Ve druhé třetině pokračovali havířovští v nastoleném tempu a od prvních minut do soupeře bušili. Bohužel bezvýsledně a to až do 21. minuty (na místě je připomenout, že v BAHL se třetina hraje 15 minut), kdy přišlo vyloučení Mariana Hlavičky (kdyby nepřišlo, šel by polský hráč s největší pravděpodobností sám na brankáře) a za chvíli se k němu přidal René Cechel (souběžný trest s polským Bryniarskim). Tato přesilovka pomohla Panterům, kteří dokázali výrazně oživit hru a vyprodukovali tak své nejlepší chvilky v zápase. Pepa Navrátil ovšem všechny střely bezpečně pochytal a tak se šlo za stavu 0:0 i do třetí třetiny.

Závěrečná část hry přistihla hráče Torpeda připravené. Obraz hry se opět změnil, Torpedo se vrátilo k aktivní hře, dále si vypracovávalo mnoho šancí, ale protože gólové příležitosti Tomáše Kantora, Mirka Hovorky, Radka Krainy, Jirky Mazura a ani Radima „Kozy“ Koziorka v poslední minutě brankou neskončily, šlo se na samostatné nájezdy. Již tradičně tragická kvalita ledu v Českém Těšíně exekutorům nájezdů příliš nepomohla, proto kličku Mirka Hovorky i střelu Radima Koziorka brankář Panterů zlikvidoval. Utkání tak rozhodl za společného křiku ze střídačky: „Těmo, po zemi!“ Tomáš „Těmin“ Kantor, protože Pepa Navrátil nepovolil Polákům radost z vstřeleného gólu ani jednou.

Příští zápas sehraje Torpedo ve středu, tj. 25.10. (přesný čas bude znám až z rozpisu ledu), v Havířově, proti týmu HC Kozubová.