Startujeme nový web

Současně s blížícím se ostrým startem Torpeda do nového ročníku Beskydské hokejové ligy spouštíme také zbrusu nový web. Radujme se! Hmm, tak ne, takhle to nepůjde. Začněme od znova… Přestože nerad píšu články v první osobě, v tomto případě musím – nový web je totiž opět mým dílem, respektive dílem mého malého web designového studia MirekHovorka.cz. Tak si jej pojďme představit.

Původní úvaha byla, že se pustím „pouze“ do redesignu webu původního. Tuto variantu už jsem měl dokonce někdy v červnu i hotovou, ale nakonec jsem veškeré práce zastavil a začal s webem nanovo. Rozhraní naprogramované někdy v roce 2011 už mi nevyhovovalo a web vzhledově taky zastaral. Musel bych jít cestou mnoha kompromisů, což by bylo otravné a navíc s nejistým výsledkem. Obecně nemám rád hrabání se v kódu a přemýšlení nad tím, jak jsem to tehdy vlastně myslel, to si raději půjdu zahrát hokej. 🙂

Nový web je postavený na redakčním systému WordPress upraveném tak, aby vyhoval stránkám sportovního klubu. Původní využití poměrně propracovaného pluginu SportsPress jsem po nastudování také zavrhnul. Ne snad, že by v něčem nevyhovoval, ale zdál se mi příliš robustní a možná zbytečně komplikovaný. Šel jsem tedy opět vlastní cestou a většinu funkcí si naprogramoval sám. Mezi hlavní přednosti webu patří:

• úplně nová grafická šablona dělaná Torpedu přímu na míru,
  • optimalizace šablony pro mobilní zařízení (responzivní design, který se přizpůsobí zařízení, ve kterém je web právě zobrazován),
  • „na zakázku“ napsané části kódu pro front-end i back-end,
  • uživatelská přívětivost (opět, jak webu samotného, tak jeho administrační části).

Protože jsme web velmi zanedbávali, neviděl jsem žádný přínos ani v přenosu většiny původních dat (statistik a článků), proto historii webu začínáme dneškem v podstatě tvořit na novo. Klubovou „redakci“ proto nově tvoří Lukáš Skotnica, Radim Koziorek (snad si svůj slib z hospody nerozmyslel :-)) a má maličkost. Věřím ale, že se přidají i další nadšenci. Příležitost dostane kdokoli z hráčů nebo fanoušků, kteří prokážou snahu, zápal a určitou úroveň jazykové gramotnosti. Velmi rád bych také našel dvorního fotografa, protože grafická šablona k prezentaci povedených fotek přímo vybízí, proto pokud máte chuť a odvahu podílet se na našem obsahu, ozvěte se mi na e-mail mirek.hovorka@hctorpedohavirov.cz nebo pomocí naší Facebookové stránky skrze soukromé zprávy.

Přestože je web již plně funkční, není ještě úplně dokončený. Budou přibývat nové funkce (jako např. archiv článků nebo galerie fotek) a doplní se funkce stávající (např. soupiska). Nejvíce práce mne asi čeká na statistikách.

Nic více mne už v tuto chvíli nenapadá, tak se pusťte do prohlížení, případně nám do diskuze napište, co se Vám líbí nebo co byste třeba chtěli změnit. Já si to přečtu a budu to ignorovat. 🙂 Hezké surfování, přeju…