Rozjetí Monsters přehráli Torpedo

20.12.2016 | Autor: Lukáš Skotnica

Rozjetí Monsters přehráli Torpedo

Ještě před tím než se pustím do hodnocení posledních zápasů se omlouvám za chybějící report z minulého zápasu proti Neborům. V tomto zápase jsme prohrávali už o dvě branky, ale od poloviny zápasu jsme začali hrát lépe a zápas se nám povedlo vyrovnat a v nájezdech pak ještě uhrát bod navíc.

Včera večer jsme opět hráli v Havířově a soupeřem nám byl tentokrát tým Monsters. Kluci mají fazónu, před naším zápasem měli šňůru osmi vítězných zápasů v řadě! Hodně jsme stáli o to, abychom zrovna my tu sérii ukončili.

Naneštěstí bylo nutno před zápasem řešit problémy se sestavou. Z posledních zápasů máme dvě vážnější zranění, kvůli kterým jsou mimo Rosťa Heinz a Radek Kraina. Navíc se před zápasem omluvili Peťa Hadaš a René Cechel, takže jsme rázem byli prakticky bez obrany! Vzadu zůstali jen dva klasičtí beci Libor Pustějovský a Marian Hlavička. Pro naši už tak úzkou soupisku dost velká komplikace. Asi se budu snažit ve vedení ligy opět prosadit možné dopsání hráče na soupisku i během sezóny v určitém časovém úseku. V naší situaci by se nám to teď dost hodilo a myslím, že i některým jiným týmům v lize.

Nic naplat, do zápasu tak musíme jít s nezvyklou obrannou dvojicí klasických útočníků Richardem Strnadelem a Pavlem Modrem. Trošku paradoxně, ale zrovna toto dvojce odehrála v obraně dost povedený zápas, i když tomu výsledek moc neodpovídá. Jinak to byl takový klasický zápas proti Monsters. Kluci nás ničím nepřekvapili. V bráně výborně chytající gólman Lukšík a tým, který čeká na své šance. Nejčastěji z rychlých protiútoků. I když přesně toto čekáme, tak se nám nedaří najít recept. Hlavně v první třetině jsme měli velký tlak, ale jako první skórují, jak jinak než z brejku, Monsters.  Na tuto branku ještě rychle odpovídáme, ale v dalším průběhu zápasu a po dalších gólech v naší síti postupně končí naše šance na body v tomto zápase. Šancí bylo mnoho, škoda, že jsme nedokázali ani ty největší využívat.

Monsters tak natahují vítěznou sérii na devět zápasů a my se musíme pokusit vyhrát v Těšíně proti Buldokům, protože tabulka se vyrovnává a pořád ještě hrozí pád do předkola playoff! Což asi nechceme…

Monsters : HC Torpedo Havířov – 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky TOR: 14. J. Mazur (R. Koziorek)