Probouzíme se ze zimního spánku!

29.08.2014 | Autor: Mirek Hovorka

Probouzíme se ze zimního spánku!

I když tomu letní počasí příliš nenasvědčuje, ledové Torpedo se už pomalu, ale jistě, probouzí ze zimního spánku. O letní pauze došlo v týmu k poměrně zásadním změnám. Tři hráči základní sestavy pověsili brusle na hřebík a ligu již dále hrát nechtějí, Torpedo se tak potýká s reorganizací kádru. Aby toho nebylo málo, další hráči procházejí dlouhodobou rekonvalescencí a nebudou tak moci zasáhnout minimálně do první poloviny ligového ročníku.

I přes výše uvedené problémy sehráli havířovští přípravný zápas s Buldoky z Hradiště, ve kterém dokázali zvítězit 8:7. Přestože se jednalo o první (a zároveň taky jediný) ostrý přípravný zápas, odehrán byl ve slušném tempu. Torpedo mělo ze začátku problém zvyknout si na led a brzy prohrávalo, poté ale vývoj otočilo a dokázalo si vypracovat 3 gólový náskok, který ale v závěru opět ztratilo. Rozdílovou branku vstřelili hráči cca minutu před koncem střetnutí. Torpedo nastoupilo v silně improvizované sestavě, navíc se tři hráci potýkali se zraněními (v horní i dolní polovině těla). I proto byl výsledek v šatně přijat s povděkem.

Blížící se sezóna bude dlouhá, v lize došlo k několika zásadním změnám (např. play-off se bude hrát na 3 vítězné zápasy) a po roční přestávce se soutěž opět (k nelibosti havířovských) přesouvá do Českého Těšína. Torpedo poprvé do sezóny nevstupuje s vysokými ambicemi, zaměřit se chce na konsolidaci kádru, probojovat se do play-off a tam uspět, co nejlépe to bude možné. U prvního ostrého zápasu se tedy těšíme na shledanou…