Příští zastávka: HC Nebory

05.03.2017 | Autor: Mirek Hovorka

Příští zastávka: HC Nebory

Jak už jistě všichni víte, Torpedu se po dlouhých 3 letech konečně opět povedlo projít přes první kolo play-off (o vyrovnané sérii s Mosty více píšeme zde) a postoupit tak do semifinále. To mimo jiné znamená, že si zopakuje svou historicky první účast na finálovém dni v třinecké WERK Aréně, kdy v zápase o konečné třetí místo porazilo HC Buldogs (tehdy ještě Havířov, teď už Hradiště) 3:1 a slavilo bronz. O tom, jak moc bude sezóna úspěšná, se ale začne rozhodovat již zítra, kdy nastoupí havířovští k prvnímu semifinálovému zápasu s HC Nebory B.

Představení soupeře

Nebory měly lepší závěr základní části, a i když byly po většinu sezóny v tabulce až za Torpedem, díky mocnému finiši jej nakonec přeskočily a s dvoubodovým náskokem právě na Torpedo obsadily konečné třetí místo. V základní části se tito dva soupeři potkali dvakrát. V prvním zápase, hraném na zimním stadioně v Havířově, dominovalo Torpedo a výsledek 9:2 znamenal nejvyšší porážku Nebor v sezóně. Druhý zápas, hraný opět v Havířově, dopadl lépe pro Nebory, které nakonec braly 2 body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Za Nebory v základní části váleli zejména 3 hráči. Kamil Běhálek nasbíral fantastických 35 kanadských bodů za 24 gólů a 11 asistencí. Celkově skončil v kanadském bodování základní části druhý o jediný bod za celkovým vítězem – Ondřejem Chalupou z Monsters (25+11). Neméně kvalitní bodový přísun zaznamenali také Bogdan Piwko (17+5, 6. celkově po základní části) a Aleš Hota (11+11, 8. celkově po základní části).

Nebory nastřílely v základní části celkem 74 branek (Torpedo 66) a jejich brankář lovil puk ze své sítě celkem 55-krát (zatímco Pepa Navrátil, jediný strážce havířovské svatyně v této sezóně, pouze 34-krát).

Statistiky play-off jsou pro analýzu soupeřů trochu zkreslené, protože jim vládnou hráči z týmů, které bojovaly v předkole nebo se jejich série natahovaly. Nebudeme se jim proto aktuálně podrobněji věnovat.

Jak to celé dopadne?

Torpedo čeká nesmírně těžký soupeř, jež spíše než na dravé mládí sází na hráčskou vyzrálost. Ohromující jsou také fyzické parametry – výškový průměr sice přesně neznáme, ale odhadujeme jej téměř ke dvou metrům. 🙂 První krok v podobě účasti na finálovém dni byl úspěšně splněn. Teď je třeba pokusit se zabojovat o finále. Šance jsou vyrovnané. Čeká nás s určitostí krásná série, jejíž první kapitola se začne psát již zítra, tj. 7.3.2017, od 21:30, na zimní stadioně v Českém Těšíně.

Edit: Díky poruše rolby je dnešní, tj. úterní – 7.3.2017, zápas zrušen. První zápas tak odehraje Torpedo až ve čtvrtek, 9.3.2017, od 20:00, opět v Českém Těšíně.

Přijďte podpořit Torpedo i Vy! 😉