Play-off je za dveřmi, Torpedo vyzve HC Dynamo Mosty

07.02.2017 | Autor: Mirek Hovorka

Play-off je za dveřmi, Torpedo vyzve HC Dynamo Mosty

Nepříliš přesvědčivé výsledky v posledních kolech odsoudily Torpedo ke konečnému 4. místu v tabulce po základní části BAHL. To znamená, že v prvním kole play-off narazí na HC Dynamo Mosty. Pojďme si tohoto soupeře blíže představit.

Dynamo vs. Torpedo historicky

Historicky sehrálo Torpedo s Dynamem celkem 14 zápasů, z nichž 7 vyhrálo a sedm prohrálo s celkovým skóre 38:40 v neprospěch havířovských. Papírově tedy vypadá tato série naprosto vyrovnaně. Když se ovšem podíváme na výsledky z této sezóny zjistíme, že Mosty jsou jedním ze tří týmů (společně s Hrádkem a Kozubovou), které Torpedo letos nedokázalo přehrát ani jednou. Navíc je Dynamo týmem, který Havířovu vystavil stopku hned v prvním kole play-off v sezóně minulé. Mosty nejprve vyřadily v předkole Střítež a poté v prvním kole vyhrály v sérii s Torpedem 3:1 na zápasy. Poslední výhra nad tímto soupeřem se tedy datuje k 16. 2. 2016 (5:4).

Nejlepší hráči po základní části

Za Torpedo v této sezóně válí Martin „Žebírko“ Štěbra, který je v kanadském bodování se 16 vstřelenými brankami a 6 asistencemi daleko před druhým Radimem „Kozou“ Koziorkem (5+9) a Jirkou Mazurem (8+3). V kanadském bodování BAHL po základní části (tedy celkově) skončil Žebírko sedmý. Martin si „vede dobře“ i v kategorii trestných minut, kdy je 3. za benjamínkem týmu Dominikem Ošťádalem (16 trestných minut) a Liborem Pustějovským (14). Nutno dodat, že toto je statistika, ve které by žádný hráč neměl mít touhu vítězit… 🙂

V Dynamu to střílí zejména Igoru Lýskovi (15+14, 3. celkově), Petru Prívarovi (11+10) a Tomáši Suzskovi (11+5).

Týmové statistiky po základní části

V této sezóně nastřílelo Torpedo v základní části celkem 66 branek (5. tým v BAHL celkově) a 34 jich obdrželo (1. tým v BAHL celkově). Mosty daly gólů 69 (4. celkově) a 63 jich dostaly (6. celkově). Zejména v obranné hře a výborném Pepovi Navrátilovi v brance má tedy Torpedo alespoň papírově navrch. Nutno ovšem podotknout, že skvělé výsledky Torpeda ze začátku sezóny byly podpořeny možností hrát mnoho zápasů na svém „domovském“ stadióně v Havířově, kde je kvalita ledu na míle vzdálená kvalitě ledu v Českém Těšíně. Všichni hráči Torpeda se shodují, že horší, než v Českém Těšíně, je to už asi jen na rybníce… 🙂

Závěrečné bilancování

Útočné síly obou týmu se tedy zdají vyrovnané, obranná fáze hry jde o něco lépe Torpedu, ale s ledem v Těšíně se neumí podle výsledků vypořádat tak dobře, jako Dynamo. Co je tedy třeba udělat pro to, aby se havířovští opět mohli podívat za hranice prvního kola vyřazovacích bojů? Vycházet z obrany, „nedivočit“ a dát si pozor na brejky, hrát zodpovědně a nenechat se vylučovat (zejména pak ve vypjatých chvílích, kterých bude ve vyřazovacích bojích nespočet, zachovat klidnou hlavu) a bojovat, bojovat, bojovat… Lukáš Skotnica, GM a útočník Torpeda dodává: „Zcela určitě musíme podat perfektní týmový výkon, hrát zodpovědně a vyvarovat se zbytečných vyloučení. Každý z nás musí podat co nejlepší výkon na hranici svých možností a zároveň se obětovat pro tým. Dynamo nic nevypustí, ale pokud budeme hrát od začátku jako tým, tak je porazíme“.

Termín prvního zápasu bude možná znám již dnes. V předkole vedou Buldoci i Hrádek 2:0 na zápasy nad Pantery, respektive Stříteží. Pokud oba týmy vyhrají, vstoupí do vyřazovací části soutěže už tento čtvrtek i Torpedo. O přesném čase a datu zápasů budeme na webu samozřejmě informovat.

Sledujte náš web a přijďte nás podpořit. 😉