Neproměněné šance a neuznaný gól stály Torpedo 2 body

26.10.2016 | Autor: Lukáš Skotnica

Neproměněné šance a neuznaný gól stály Torpedo 2 body

V závěru minulého reportu jsem naznačoval, že příští zápas může být od gólového přídělu Buldokům zcela odlišný. A přesně takový zápas se dnes v Těšíně odehrával. Náš soupeř HC Kozubová se k zápasu dostavil v hojném počtu se třemi kompletními pěticemi a hlavně s velkou chutí překazit nám vítěznou sérii.

Už z výsledku, který je zatím pro letošní průběh ligy velmi nezvyklý, je patrné, že to byl velký boj. Obraz hry byl z pohledu obou celků velmi podobný a vyrovnaný. Jediný rozdíl vidím ve vyložených šancích, které přeci jen byly na našich hokejkách.  Jen první formace si vytvořila snad čtyři gólové šance! Gólman Ligocky však chytal dobře, případně to byla zase naše nemohoucnost trefit volné místo v bráně. Párkrát už byl dokonce i překonán, ale vždy měl dobře postavenou bránu a v jednom případě i rozhodčí na své straně. Dvě minuty před koncem už jsme se radovali z gólu, ten však nakonec nebyl uznán, protože nikdo neviděl, zda puk přešel brankovou čáru celým objemem.

Náš gólman Pepa Navrátil zase tak moc práce neměl, protože Kozubová si žádnou vyloženou šanci po celý zápas nepřipravila. Střeleckou převahu dokládá i počet střel 25:18 v náš prospěch. V nájezdech měla více štěstí Kozubová. Nejprve ve třetí sérii odvrátil porážku kapitán Martin Lisztwan a vyrovnal stav na 2:2 a v šesté sérii ukončil zápas Marian Worek.

Každopádně jsem rád, že jsme dokázali odehrát další dobrý zápas, proti těžkému soupeři a stále držíme neporazitelnost v základní hrací době. Pouhých šest  obdržených branek po šesti kolech je dobrá vizitka. Teď nás však čekají tři velmi těžcí soupeři!! Nejprve Pantery a pak silná dvojka Mosty a Hrádek, takže uvidíme co nám řeknou tyto zápasy.