Mosty opět obraly Torpedo o všechny body

18.01.2017 | Autor: Lukáš Skotnica

Mosty opět obraly Torpedo o všechny body

Od posledního článku se BAHL přiblížila ke konci základní části. My jsme stihli odehrát tři utkání. Nejprve jsme v Těšíně prohráli po nájezdech s Kozubovou. Tady bych našel alespoň malé pozitivum, protože jsme v zápase prohrávali už 2:0, ale zlepšenou hrou ve druhé půlce zápasu jsme ještě dokázali vyrovnat.

Další soupeř, který se nám postavil do cesty byla Polská družina Černých Panterů. Zápas se hrál v Havířově a musím říct, že se hrál pěkný hokej a my podali možná nejlepší výkon v dosavadní sezóně, alespoň co se týče předváděné hry.  Po výsledku 3:0 píšeme do tabulky tři body.

A konečně včera v Těšíně zápas s Dynamem Mosty. Už jsem to myslím psal i v minulém reportu s tímto soupeřem. Od loňského playoff to jsou velice pěkné a vyrovnané souboje. Do zápasu jsme nastoupili hodně špatně a už ve 30s prohráváme po naší hrubé chybě. Naštěstí se nám podaří už ve 4. minutě vyrovnat a hned na začátku 2. třetiny jdeme dokonce do vedení.

Zase se však projeví naše velké slabiny. Nedokážeme proměňovat ani ty největší šance a neudržíme nervy na uzdě.   Téměř každého soupeře dokážeme přehrát a přestřílet. I včera máme 27 střel na bránu, Dynamo pouze 16, ale hraje se na góly.. Dynamo je důraznější a tak nejprve v přesilovce srovná skóre a 5. minut před koncem, když nedokážeme žádným způsobem dostat puk ze třetiny dotlačí puk do naší brány. Závěrečný velký tlak s několika dobrými šancemi už nedokážeme zužitkovat a nakonec tedy prohráváme 3:2.

Před koncem základní části odehrajeme ještě jeden zápas s Hrádkem. Tabulka je hodně našlapaná, bude to ještě hodně napínavé a jsem zvědav, koho v prvním kole playoff dostaneme. Kalkulace jsou zbytečné! BAHL je natolik vyrovnaná, že každý může porazit každého a pokud chceme vyhrát „Velký pohár“, tak musíme porazit všechny týmy. 🙂

HC Torpedo Havířov – HC Dynamo Mosty 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky TOR: 4. J. Mazur (L. Skotnica), 17. M. Hovorka (M. Štěbra)