Monsters podlehli Torpedu 3:0

17.10.2016 | Autor: Lukáš Skotnica

Monsters podlehli Torpedu 3:0

Dnes večer v Havířově Torpedo opět uzavíralo ligové kolo BAHL. Čekal nás nepříjemný soupeř, se kterým jsme vstupovali do soutěže ve stejném roce a právě s klukama z Monsters jsme v lize odehráli zatím nejvíce zápasů. Dlouhodobé statistiky jsou na straně Monsters. Z patnácti dosavadních zápasů jsme 6 vyhráli a 9 prohráli.

Před zápasem jsme ještě narychlo museli řešit sestavu, protože zápas nestihl obránce Peťa Hadaš a hráli jsme tak v neoblíbeném počtu 11ti hráčů. Oba týmy se mohou spolehnout na kvalitní gólmany, kteří od samého začátku předváděli velmi dobrý výkon. Hra byla zpočátku vyrovnaná, se šancemi na obou stranách. Těsně před první přestávkou jsme se však zásluhou Radka Krainy dostali do vedení, když Radek dorazil za záda gólmana Lukšíka puk po své vlastní střele.

I ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, ale více šancí už jsme přeci jen měli na svých hokejkách my.  Druhý gól padl opět po střele Radka Krainy, ale dorážel do odkryté klece u tyčky číhající Jirka Mazur! Monsters zápas nechtěli zabalit a tak si na své konto připsal i pár výborných zákroků Pepa Navrátil.

Rozhodují gól tak až ve třetí třetině vstřelil po hezkém průniku a střele do horního růžku branky Luky Skotnica! Nejlepším možným způsobem se tak pomstil gólmanovi Lukšíkovi za nepěkný zákrok, který gólman Monstres předvedl na konci druhé třetiny. „ Chtěl jsem napadat hráče v rohu hřiště a ve chvíli když jsem kolem něj projížděl, zvedl vyrážečku a hranou rukavice mne trefil přímo do krku… Jasný faul, jasný úmysl a dost nefér zákrok. Škoda, že to rozhodčí neviděl!! Já beru, že jsou tam emoce a zákroky na hraně, které vyplynou ze hry, ale zrovna toto by do BAHL nemělo patřit. Přiznávám, že jsem v tu chvíli měl trošku rudo před očima… Ale jsem rád, že jsem se udržel, počkal jsem si a pak jsem mu dal pěkný gól a rozhodl zápas v náš prospěch!“  – takto popsal zmíněný zákrok L. Skotnica a ještě dodal – „Hráli jsme dnes pěkný zápas, musím pochválit kluky, za skvělý přístup! I přes komplikace se sestavou jsme odehráli dobrý zápas, takže všem patří velké díky!“