Mezinárodní přátelský zápas s Čerty z polského Krakova

29.11.2013 | Autor: Mirek Hovorka

Mezinárodní přátelský zápas s Čerty z polského Krakova

Zítra, tj. v sobotu v 17:45, sehraje Torpedo v ostravské ČEZ Aréně mezinárodní přátelský zápas se soupeřem z polského Krakova. Czarty Krakow (Krakovští Čerti) jsou pro nás absolutní neznámou. Informace o nich můžeme čerpat pouze z jejich oficiální webové stránky (http://czarty-krakow.pl/), ale vzhledem k tomu, že se v BAHLu pravidelně potkáváme s Černými Pantery z polského Těšína, je už dopředu jasné, že nás čeká houževnatý soupeř, který hokej bere smrtelně vážně, o čemž svědčí i to, že Čerti na zápas k nám vypravují speciální autobus! Pojďme si tedy zkusit soupeře alespoň takto zprostředkovaně představit.

Klub byl založen v roce 2010 (jejich tradice je tedy o zhruba dva roky delší, než hokejového Torpeda) sloučením dvou generací „mladých“ a „starých“ nadšenců do ledního hokeje, kteří spolu hráli místní hokejovou ligu. V sezóně 2010/2011 odehrávají první přátelské zápasy (úplně první pak v roce 2010 sehráli s dívčím klubem KS Cracovia 1906 Kraków) a začínají také hrát KALH (Karpacka Amatorska Liga Hokejowa – obdoba našeho BAHLu).

V roce 2012 začínají Čerti oficiálně hrát a trénovat pod bývalým polským reprezentantem a několikanásobným mistrem polské hokejové ligy, panem Mariuszem Dulębou.

V sezóně 2012/2013, i přes mistrovské ambice, končí v KAHL na 3. místě, které i přes nenaplněné předsezónní prognózy považují za jednoznačný úspěch.

V této sezóně také debutují na Mistrovství polských amatérů (oficiální turnaj amatérských hráčů v Polsku), kde sice prohrávají všechny zápasy v základní skupině, ale pouze o jednu branku – chyběl tedy prostě kousek hokejového štěstí.

Je naprosto jasné, že soupeř to s hokejem myslí vážně. Čerti nadcházející přátelský duel zmiňují také na svých stránkách v tomto článku. Očekáváme výborný zápas, ve kterém jsme sice podle všeho outsidery, ale o to více se na mezinárodní srovnání těšíme!