Konec sezóny se nevydařil, Torpedo končí sezónu na čtvrtém místě

27.03.2017 | Autor: Lukáš Skotnica

Konec sezóny se nevydařil, Torpedo končí sezónu na čtvrtém místě

Sedmý ročník BAHL skončil včera tradičním finálovým dnem v krásné třinecké Werk Aréně. Mistry letošní sezóny se stali HC Nebory. Tým, který nás vyřadil v semifinále. Osobně si myslím, že si vítězství tento tým po právu zaslouží. V play-off hráli velice dobře. Včera ve finále se hrál velice pěkný zápas. Oba finálové týmy předvedly asi maximum, co může naši liga nabídnout. Diváci, kterých se na finále přišlo podívat cca 350 se rozhodně nemohli nudit.

Náš zápas o třetí místo se bohužel nepovedl tak, jak jsme si asi všichni přáli. Viděl bych jednu zásadní příčinu. Buldoci to třetí místo prostě více chtěli. Je nutné uznat, že hráli lépe, více bojovali, lépe bruslili. Na druhou stranu nám bylo jasné už během zápasu, že rozhodné jediný gól. Naneštěstí ho až ve třetí třetině dali právě Buldoci.

My jsme si zápas do Třince přijeli hlavně užít a bylo na nás vidět, že třetí místo je málo. Třetí už jsme byli (před třemi lety). Jasně, vždy jde člověk do zápasů s tím, že chce vyhrát. Ale někde vzadu v hlavě prostě bylo, že jsme chtěli více. Chtěli jsme minimálně do finále, chtěli jsme ten velký pohár. Buldoci byli nažhavení už tím, jak se prokousávali stále výše z předkola play-off . Oni dokázali na ten jeden zápas zapomenout, že hrají proti kamarádům, my ne… To rozhodlo.

Pořád a ještě dlouho bude mrzet semifinálová série s HC Nebory. Nemyslím, že bychom hráli nějak špatně, ale rozhodně o něco hůře než ve čtvrtfinále s Dynamem Mosty. Dělali jsme více chyb než je běžné a ty šance Neborům vyloženě nabízeli a oni jsou tým, který šance umí využít.  Rozhodl určitě druhý zápas, který jsme totálně zpackali. Individuální chyby, zbytečné vyloučení, netýmové chování! Třetí zápas jsme naopak odehráli skvěle, a kdybychom stejný výkon dokázali zopakovat, tak věřím, že tu sérii dokážeme ještě otočit. Ale je to jeden z našich problémů. Umíme odehrát skvělý zápas, ale v dalším uděláme hned zpočátku hloupé chyby. Pokud chceme v BAHL uspět, tak musíme hrát pořád tak, jak v sérii s Dynamem nebo ve třetím zápase semifinále. Ty zápasy nám ukázaly, kudy vede cesta.

Odehráli jsme s Torpedem 6. Ročník BAHL. Výsledkově jeden z nejlepších, ale přesto převládá zklamání. Asi všichni už víme, že uspět v BAHL není vůbec jednoduché. Soutěž je extrémně vyrovnaná. Za těch šest let máme pouhé dva postupy na finálový den a z toho jedno třetí a jedno čtvrté místo. Nechci, aby to vyznělo nějak špatně, ale myslím, že ten tým má na víc, rozhodně na víc! Ale pokud chceme skutečně uspět, budeme pro to muset taky něco navíc udělat…

Včera skončila sezóna 2016/2017, ale dnes už začala sezóna nová, sezóna 2017/2018. Zápasy se blíží, začínáme pracovat!