O klubu

torpedo-logo-stredniKlub HC Torpedo Havířov byl založen v roce 2011 Lukášem Skotnicou a Tomášem Kantorem a ještě v tomto roce byl přijat do Beskydské amatérské hokejové ligy. Společně s týmem HC Monsters tak od sezóny 2011/2012 rozšířil tzv. Original Six, tedy týmy, které hrají BAHL od jejího vzniku tj. od roku 2010.  Mezi tyto týmy patří HC Kozubová, HC Buldogs Hradiště, HC Hrádek, HC Dynamo Mosty, HC Technici Střítež a Polský tým CJTH Czarne Pantery. Později byly do ligy přijaty ještě týmy HC Imperators Třinec a HC Nebory B. V tomto složení funguje BAHL do dnešních dnů.

Soutěživost, rivalita, radost ze hry, to byly hlavní motivační prvky pro založení klubu. Všechny tyto složky v sobě BAHL má!

Složení týmu se před každou sezónou lehce mění, ale jádro týmu je víceméně stále stejné. Vedení týmu se nikdy netajilo tím, že velkou motivací je pokusit se získat pohár pro vítěze ligy, které již několik let kraluje tým z Hrádku. Největšího úspěchu tým dosáhl v sezóně 2013/2014 když si dokázal vybojovat účast na finálovém dni v Třinci. Torpedo nakonec skončilo na třetím místě. Úspěchy jsou určitě i dvě druhá místa v základní části soutěže ze sezóny 2011/2012 a 2015/2016.

Smutná událost postihla Torpedo v únoru 2015, když vážné nemoci podlehl první kapitán týmu Petr Kucbel. Na jeho památku odehrálo Torpedo sezónu 2015/2016 bez muže s velkým „C“ na hrudi.

Věřme, že Torpedo má své nejlepší léta ještě před sebou a jednoho dne bude bojovat o titul ve finálovém zápase. A i kdyby náhodou ne, tím hlavním motorem by vždy měla být radost a potěšení z krásné hry jménem „lední hokej“.

Za HC Torpedo Havířov, Lukáš Skotnica