S jakými ambicemi vstoupíme do nové sezóny?

22.09.2016 | Autor: Lukáš Skotnica

S jakými ambicemi vstoupíme do nové sezóny?

Nová sezóna BAHL je už doslova za dveřmi. První zápas odehrajeme už dnes, tj. ve čtvrtek 22. 9. 2016. Máme tak vhodnou dobu na to, abychom si řekli něco o změnách v našem týmu, a něco málo také o tom s jakými ambicemi vstoupíme už do páté sezóny v BAHL.

Minulá sezóna se nám vcelku povedla, základní část byla velmi povedená. V play off už to tak velká sláva nebyla, když nám už v prvním kole vystavili stopku hráči HC Dynamo Mosty. Co se týče složení týmu, tak plánem bylo pouze vhodné doplnění kádru. Situace zpočátku vypadala velice dobře, měl jsem domluvené tři – čtyři hráče, kteří mohli tým vhodně doplnit, a také se řešila otázka, zda už od příští sezóny dostane šanci v základní sestavě mladý Dominik Ošťádal. Jediným negativním výsledkem těchto příprav bylo to, že se Martin Hlavenka rozhodl načekat na místo v základu a raději se rozhodl pro přestup do týmu HC Imperators Třinec. Martina chápu. V Třinci bydlí a má tak lepší kontakt s Imperátory co se tréninků i zápasu týče.

Mnohem větším problémem, tak byl odchod Radka Kariny, který si minimálně do konce roku musí plnit pracovní povinnosti v Polsku. Budu doufat, že Radek alespoň do pár zápasů zasáhne, případně se k nám hned po novém roce zase připojí.

Do velkých problému se složením týmu jsem se tak dostal v době lustrací. Kluci, kteří měli tým posílit, po celou dobu tvrdili, že hokej nikdy nehráli závodně. K našemu nemilému překvapení však na ně přišla pozitivní lustrace. Nakonec se ukázalo, že oba kluci zkoušeli hrát hokej někdy v přípravce, oba necelou jednu sezónu. Pravidlo BAHL je v tomto však neúprosné (pouze dva registrovaní hráči na soupisce) a i když jsou oba výkonnostně v běžném průměru BAHL, tak hrát nemohou.

V brankovišti je situace podobná. Martin Horvát se rozhodl chytání omezit, náhradu se nám sehnat povedlo, ale mladý Vojta byl taky registrován… Letos by tak měl velkou porci zápasů odchytat Pepa Navrátil, který se tak stává jasnou jedničkou v našem týmu a pokud bude potřeba, tak snad vypomůže Rosťa Jánošík.

Těsně před uzavřením soupisek dostala sestava další velkou ránu, když si působení v základní sestavě rozmyslela hned trojice hráčů. Tomáš Kantor, Radim Chroboček ani René Cechel nezaplatili startovné. Netvrdím, že se nikdo z těchto hráčů v zápase nemůže objevit, každopádně pro skladbu týmu je to velký problém. Hráčů na soupisce má Torpedo dostatek, otázkou však je, jaká bude ochota chodit na zápasy.

Jedinou skutečnou posilou by tak mohl být obránce se zkušenostmi z HHL Marián Hlavička, který si sice dal od hokeje nějakou dobu pauzu, ale věřím, že pro BAHL by to mohl být ten pravý hráč pro Torpedo. I u Mariana však musím jen doufat, že mu pracovní povinnosti dovolí zasáhnout do co největšího počtu zápasů.

Z pohledu složení týmu, nás tak nečeká vůbec jednoduchá sezóna. Uvidíme, co v tomto složení dokážeme předvádět na ledě. Přípravné zápasy nevypadaly úplně špatně, ale musíme si na rovinu říct, že nám vždy přišli pomoct kluci, kteří v lize hrát nebudou. O našich ambicích nám tak hodně prozradí až první ligový zápas.