Hrádek poráží Torpedo na nájezdy

16.11.2016 | Autor: Lukáš Skotnica

Hrádek poráží Torpedo na nájezdy

Kdo se dnes přišel podívat na Těšínský zimák na úvodní zápas 9.kola BAHL mezi Torpedem a Hrádkem rozhodně nemohl litovat. Sluší se podotknout, že nás přišla podpořit jediná naše nejvěrnější fanynka a zbytek diváků přál Hrádku , ale to nevadí..

Takže k nevoli ochozů Těšínského zimáku jsme šli do vedení my. Pohotovou dorážkou se v 9. minutě prosadil Radim Koziorek. Popisovat průběh celého zápasu v detailech je zbytečné. Byl to zápas, ve kterém se představily týmy, které momentálně bojují o špici tabulky. V držení puku je lepší Hrádek, o tom není potřeba polemizovat. Avšak my jsme se dnes nechtěli tak lehce vzdát. Zápas to byl po všech stránkách velmi vyrovnaný, poctivý a tvrdý. Možná až na samé hranici únosnosti v některých momentech, ale vše rovnoměrně rozděleno na obě strany. Statistiky hovoří jasně. Stav po 45. minutách 2:2, počet střel 21:21, vyloučení 7:5.

Těší mne, že i přes velkou vypjatost, dalo by se říci i nevraživost v závěru utkání si oba týmy zcela férově po skončení zápasu pogratulovali k předvedenému výkonu. Myslím si, že tento zápas patřil k ozdobám letošního ročníku BAHL.

Průběh a závěr zápasu nechám shrnout kapitána Torpeda, Rosťu Heinze: „Opět vyrovnané a bojovné utkání s jednobrankovým vedením od 1.třetiny zápasu. Bohužel se nám nepovedlo jít v zápase do dvoubrankového vedení, byť šance s naší strany tam byly. Naopak soupeř stav utkání v poslední třetině otočil na 1:2. Při našem závěrečném power-play, se šikovně prosadil naskakující Lukáš Skotnica přesnou střelou po přihrávce Mariána Hlavičky. Následné trestné střílení už bylo jen o štěstí. Navíc kvůli zranění nemohl dohrát zápas Dominik, který nám v závěru zápasu velice chyběl. Ještě bych připomněl, že nás stálo spoustu sil i naše „někdy zbytečná“ vyloučení. Všem hráčům děkuji za 100% nasazení.“

Branky TOR: 9. R. Koziorek (L. Pustějovský), 44. L. Skotnica (M. Hlavička)