Bitva o třetí místo je tady!

07.03.2014 | Autor: Mirek Hovorka

Torpedo

Bitva o třetí místo je tady!
Sdílejte:

Torpedo čeká za necelých 21 hodin jednoznačně nejdůležitější zápas sezóny. Zítra touto dobou bude již jasné, jestli budou hráči slavit úspěšné zakončení sezóny nebo naopak truchlit nad promarněnou šancí. V sobotu (8.3.) v 16:00 totiž vyzve Torpedo Havířov v třinecké Werk Aréně tým Buldoků z Hradiště k souboji o celkové třetí místo letošního zkráceného ročníku Beskydské hokejové ligy. Dočká se Torpedo historicky prvního úspěchu? Pojďme porovnat šance obou týmů před zápasem o bronzové medaile…

Po základní části skončili Buldoci s 13-ti body pátí s celkovým skóre 22:20. Torpedo bylo s 11-ti body sedmé a skóre 27:23 naznačuje, že v útoku letos problém nemělo. Víc branek totiž už dokázal vstřelit pouze lídr tabulky, tradičně největší favorit a semifinálový přemožitel havířovských – HC Hrádek (31 vstřelených branek).

Ve čtvrtfinále si Buldoci poradili s polskými Černými Pantery (2:0 na zápasy, výsledky 5:4 a 5:1 z pohledu Buldoků). Torpedo si, k překvapení mnohých, poradilo s druhým týmem po základní části. Kozubovou vyřadili se skóre 2:1 a 5:1.

Semifinále znamenalo ale pro oba týmy konečnou a určilo dvojice pro Finálový den. O zlato budou hrát třinečtí Imperátoři (přemožitelé Buldoků) a HC Hrádek (přemožitelé Havířova). Favoritem je v tomto duelu tým z Hrádku, ale Imperátoři umí potrápit každého. Šance na výhru odhadujeme 60 ku 40-ti, že se z titulu bude opět radovat Hrádek.

Vraťme se ale k zápasu o třetí místo. V bráně nastupoval za Buldoky v průběhu sezóny zejména Aleš Ovčaři, v play-off se pak k němu připojil Ivo Zaharowski. Za Torpedo se v bráně pravidelně střídali Martin Horvát a Josef Navrátil. Na tomto postu má, dle našeho subjektivního názoru, lehce navrch Torpedo.

V obraně obou celků figuruje několik individualit. Mezi jednoznačně nejlepší obránce a to nejen v týmu Buldoků, ale v celé lize, patří Jakub „Vandys“ Vanda a zejména pak zkušený Miroslav Lendl, jenž si svou přezdívku „Zlobr“ vydobyl svou obrovitou postavou. Torpedo se může v obranných řadách pyšnit Petrem Hadašem a zejména svým „královským klenotem“ ve všech ohledech špičkovým bekem Rostislavem Heinzem, kterého ale v průběhu sezóny trápilo zranění. V obraně je to tedy mezi oběma týmy vyrovnané.

V útoku se Buldoci spoléhají zejména na Antonína Kurowskeho (5+4 po základní části), Přemka Lyska (4+4) a Tomáše Folwarczného (3+2). Zbytek týmu spíše paběrkoval. Torpedo má svou útočnou sílu rozloženou rovnoměrně mezi všechny útočníky. Šest kanadských bodů si v sezóně připsal Tomáš „Těmin“ Kantor (3+3) a Milan Detko (2+4). Pět bodů si i přes zranění připsal Radek Kraina (4+1) a Bohumír „Miro“ Hovorka (4+1). Čtyři body si pak připsali hned čtyři hráči – David Burdík (4+0), Radim „Koza“ Koziorek (2+2), již zmiňovaný Petr Hadaš (1+3) a Pavel „Mobil“ Modr (1+3). Je tedy jasné, že Buldoci sázejí spíše na individuality, zatímco Torpedo na týmové pojetí. Oba přístupy ke hře jsou v hokeji často k vidění, i v útoku je to tedy mezi týmy vyrovnané.

Jaká je tedy konečná předzápasová predikce? Rozhodne momentální forma a výkon gólmanů. Důležité taky bude, na kterou stranu se přikloní štěstí, které se Torpedu po celou sezónu důsledně vyhýbalo. Přijeďte tedy pomoci hráčům a buďte zítra tím pověstným šestým hráčem na ledě – Torpedo vás potřebuje! Sraz v hojném počtu již zítra, tj. 8.3., v 16:00 v třinecké Werk Aréně. Sportu zdar a hokeji zvlášť! 🙂

Další články

04.01.2018 | Mirek HovorkaPoslední rozloučení s Tomem Rumíškem

10.11.2017 | Lukáš SkotnicaTorpedo na čele tabulky

Archiv všech článků →

HCTH Facebook