Bitva o třetí místo je tady!

07.03.2014 | Autor: Mirek Hovorka

Bitva o třetí místo je tady!

Torpedo čeká za necelých 21 hodin jednoznačně nejdůležitější zápas sezóny. Zítra touto dobou bude již jasné, jestli budou hráči slavit úspěšné zakončení sezóny nebo naopak truchlit nad promarněnou šancí. V sobotu (8.3.) v 16:00 totiž vyzve Torpedo Havířov v třinecké Werk Aréně tým Buldoků z Hradiště k souboji o celkové třetí místo letošního zkráceného ročníku Beskydské hokejové ligy. Dočká se Torpedo historicky prvního úspěchu? Pojďme porovnat šance obou týmů před zápasem o bronzové medaile…

Po základní části skončili Buldoci s 13-ti body pátí s celkovým skóre 22:20. Torpedo bylo s 11-ti body sedmé a skóre 27:23 naznačuje, že v útoku letos problém nemělo. Víc branek totiž už dokázal vstřelit pouze lídr tabulky, tradičně největší favorit a semifinálový přemožitel havířovských – HC Hrádek (31 vstřelených branek).

Ve čtvrtfinále si Buldoci poradili s polskými Černými Pantery (2:0 na zápasy, výsledky 5:4 a 5:1 z pohledu Buldoků). Torpedo si, k překvapení mnohých, poradilo s druhým týmem po základní části. Kozubovou vyřadili se skóre 2:1 a 5:1.

Semifinále znamenalo ale pro oba týmy konečnou a určilo dvojice pro Finálový den. O zlato budou hrát třinečtí Imperátoři (přemožitelé Buldoků) a HC Hrádek (přemožitelé Havířova). Favoritem je v tomto duelu tým z Hrádku, ale Imperátoři umí potrápit každého. Šance na výhru odhadujeme 60 ku 40-ti, že se z titulu bude opět radovat Hrádek.

Vraťme se ale k zápasu o třetí místo. V bráně nastupoval za Buldoky v průběhu sezóny zejména Aleš Ovčaři, v play-off se pak k němu připojil Ivo Zaharowski. Za Torpedo se v bráně pravidelně střídali Martin Horvát a Josef Navrátil. Na tomto postu má, dle našeho subjektivního názoru, lehce navrch Torpedo.

V obraně obou celků figuruje několik individualit. Mezi jednoznačně nejlepší obránce a to nejen v týmu Buldoků, ale v celé lize, patří Jakub „Vandys“ Vanda a zejména pak zkušený Miroslav Lendl, jenž si svou přezdívku „Zlobr“ vydobyl svou obrovitou postavou. Torpedo se může v obranných řadách pyšnit Petrem Hadašem a zejména svým „královským klenotem“ ve všech ohledech špičkovým bekem Rostislavem Heinzem, kterého ale v průběhu sezóny trápilo zranění. V obraně je to tedy mezi oběma týmy vyrovnané.

V útoku se Buldoci spoléhají zejména na Antonína Kurowskeho (5+4 po základní části), Přemka Lyska (4+4) a Tomáše Folwarczného (3+2). Zbytek týmu spíše paběrkoval. Torpedo má svou útočnou sílu rozloženou rovnoměrně mezi všechny útočníky. Šest kanadských bodů si v sezóně připsal Tomáš „Těmin“ Kantor (3+3) a Milan Detko (2+4). Pět bodů si i přes zranění připsal Radek Kraina (4+1) a Bohumír „Miro“ Hovorka (4+1). Čtyři body si pak připsali hned čtyři hráči – David Burdík (4+0), Radim „Koza“ Koziorek (2+2), již zmiňovaný Petr Hadaš (1+3) a Pavel „Mobil“ Modr (1+3). Je tedy jasné, že Buldoci sázejí spíše na individuality, zatímco Torpedo na týmové pojetí. Oba přístupy ke hře jsou v hokeji často k vidění, i v útoku je to tedy mezi týmy vyrovnané.

Jaká je tedy konečná předzápasová predikce? Rozhodne momentální forma a výkon gólmanů. Důležité taky bude, na kterou stranu se přikloní štěstí, které se Torpedu po celou sezónu důsledně vyhýbalo. Přijeďte tedy pomoci hráčům a buďte zítra tím pověstným šestým hráčem na ledě – Torpedo vás potřebuje! Sraz v hojném počtu již zítra, tj. 8.3., v 16:00 v třinecké Werk Aréně. Sportu zdar a hokeji zvlášť! 🙂